W dalszym ciągu trwamy w łączności modlitewnej

W dalszym ciągu trwamy w telefonicznej łączności modlitewnej członków wspólnoty – rozważając Słowa Psalmu i Ewangelii z dnia (czytania liturgiczne).

Od 20 kwietnia kontynuujemy naszą telefoniczną wspólnotową modlitwę.
"Wezwani na nowo do Wieczernika" - tak brzmi wezwanie Krajowego Zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym.
,,Idź, weź księgę otwartą w ręce anioła stojącego na morzu i na ziemi! Poszedłem więc do anioła, mówiąc mu, by dał mi książeczkę. I rzecze mi: Weź i połknij ją, a napełni wnętrzności twe goryczą, lecz w ustach twych będzie słodka jak miód (…). I mówił mi: Trzeba ci znów prorokować o ludach, narodach, językach i o wielu królach” (zob. Ap 10,8-11).
Św. Jan otrzymał na nowo nakaz wypełnienia misji głoszenia Bożego orędzia, które jest słodkie i gorzkie zarazem. Słodkie – bo przynosi radość pomagania w zbawieniu; gorzkie – bo często łączy się z goryczą wysiłku i niezrozumienia.
Pan Bóg zaprasza nas w tych trudnych dniach do słuchania Słowa, które jest słodkie, pełne nadziei i pokoju. To Słowo zabiera wszelki lęk i poczucie beznadziei; przynosi pokój, jakiego nie może dać nam świat. Tak nakarmieni prosimy Ducha Świętego, aby czynił nas zwiastunami Dobrej Nowiny, mówiącej o tym, że Jezus zmartwychwstał i żyje.
Z naszą wspólnotą w łączności telefonicznej oraz osobami, które przyłączyły się do nas z poza naszej wspólnoty, codziennie modlimy się słowami Psalmu i Ewangelii z dnia.

Od poniedziałku do piątku - 21:00:

  • Apel Jasnogórski,
  • Psalm i Ewangelia z dnia z komentarzem,
  • Modlitwa o ustanie pandemii,
  • Ciebie Boga Wysławiamy - uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego,
  • Tekst z Biblii zostawiony przez Boga o tym, abyśmy się nie lękali.

W soboty i niedziele - 15:00 - modlitwę prowadzi O. Jerzy Krupa CSsR

  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – we wszystkich intencjach, które można przesłać na grupę wspólnoty na whatsapp oraz na skrzynkę intencji na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Katecheza Ojca Jerzego.
  • Modlitwa o ustanie pandemii,
  • Ciebie Boga Wysławiamy - uwielbienie Jezusa Zmartwychwstałego,
  • Tekst z Biblii zostawiony przez Boga o tym, abyśmy się nie lękali.

Rozważania:

20-04-2020 - Anula i Robert S.
21-04-2020 - Maria K.
22-04-2020 - Maria N.
23-04-2020 - Marzena J.
24-04-2020 - Agnieszka P.
25-04 2020 - Renata i Dariusz K.
26-04-2020 - o. Jerzy CSsR
27-04-2020 - Ewa J.
28-04-2020 - Marzena J.
29-04-2020 - Lucyna
30-04-2020 - Agnieszka P.